Enum PageLayoutOptions

PageLayoutOptions enumeration

Diğer PageSetup seçenekleriyle birlikte sayfaların boyutlarını ve düzenlerini belirleyen bayrakları belirtir. Bu bayraklar açıklamalarına göre birleştirilebilir.

[Flags]
public enum PageLayoutOptions

değerler

İsimDeğerTanım
None0PageLayoutOptions’ın sayfaların boyutlarını ve düzenlerini etkilemeyeceğini gösteren varsayılan değer.
FitToContentWidth1Bu bayrak, sayfaların genişliğinin belirtilen sayfa genişliğinden değil, içerik boyutundan belirlendiğini belirtir. İçeriğin genişliği her sayfa için ayrı ayrı hesaplanır.
UseWidestPage2İle birleştirildiğindeFitToContentWidth her sayfanın genişliğinin aynı olacağını ve tüm sayfalar arasında en geniş içerik boyutuna eşit olacağını belirtir.
FitToWidestContentWidth3Bu bayrak, sayfanın genişliğinin belirtilen sayfa genişliğinden değil, içerik boyutundan belirlendiğini belirtir. Her sayfanın genişliği aynı olacak ve tüm sayfalar arasındaki en geniş içerik boyutuna eşit olacaktır.
FitToContentHeight10Bu bayrak, sayfanın yüksekliğinin belirtilen sayfa yüksekliğinden değil, içerik boyutundan belirlendiğini belirtir. Bu işaret belirtilirse, tüm belge içeriği tek sayfada yer alacaktır.
ScaleToPageWidth100Bu bayrak, belge içeriğinin, kullanılabilir sayfa genişliği ile örtüşen içerik arasındaki farkın en büyük olduğu sayfaya sığacak şekilde ölçekleneceğini belirtir. ile çakışıyorFitToContentWidth bayrağı ve her iki bayrak da yalnızca belirtilmişseScaleToPageWidth etkilenecek.
ScaleToPageHeight1000Bu bayrak, belge içeriğinin ilk sayfanın yüksekliğine sığacak şekilde ölçekleneceğini belirtir. ile çakışıyorFitToContentHeight bayrağı ve her iki bayrak da yalnızca belirtilmişseScaleToPageHeight etkilenecektir. Tüm belge içeriği yalnızca tek sayfaya yerleştirilecektir.

Ayrıca bakınız