SdtCalendarType

SdtCalendarType enumeration

Belirlemek için kullanılabilecek olası takvim türlerini belirtirCalendarType bir Office Açık XML belgesinde.

public enum SdtCalendarType

değerler

İsimDeğerTanım
Default0OOXML’de varsayılan değer olarak kullanılır. EşittirGregorian .
Gregorian0ISO 8601’de tanımlandığı şekliyle Gregoryen takviminin kullanılacağını belirtir. Bu takvim uygun dilde yerelleştirilmelidir.
GregorianArabic1ISO 8601’de tanımlanan Gregoryen takviminin kullanılacağını belirtir. Bu takvime ait değerler Arapça olarak sunulmalıdır.
GregorianMeFrench2ISO 8601’de tanımlanan Gregoryen takviminin kullanılacağını belirtir. Bu takvime ilişkin değerler Orta Doğu Fransızcası olarak sunulmalıdır.
GregorianUs3ISO 8601’de tanımlandığı şekliyle Gregoryen takviminin kullanılacağını belirtir. Bu takvime ilişkin değerler İngilizce olarak sunulmalıdır.
GregorianXlitEnglish4ISO 8601’de tanımlandığı şekliyle Gregoryen takviminin kullanılacağını belirtir. Bu takvimin değerleri, karşılık gelen (Gregoryen takvimi için İngilizcenin Arapça harf çevirisi) Arapça karakterlerindeki İngilizce dizelerin temsili olmalıdır.
GregorianXlitFrench5ISO 8601’de tanımlandığı şekliyle Gregoryen takviminin kullanılacağını belirtir. Bu takvimin değerleri, karşılık gelen Arapça karakterler (Gregoryen takvimi için Fransızcanın Arapça harf çevirisi) içindeki Fransızca dizelerin temsili olmalıdır.
Hebrew6Fısıh Bayramı için Gauss formülüyle [CITATION] ve Sözlü Yasanın Tam Yeniden İfadesi (Mişne Tora) tarafından tanımlandığı şekliyle İbrani ay takviminin kullanılacağını belirtir.
Hijri7Suudi Arabistan Krallığı, İslam İşleri, Vakıflar, Davet ve Hidayet Bakanlığı tarafından açıklanan Hicri ay takviminin kullanılacağını belirtir.
Japan8Japon Endüstri Standardı JIS X 0301’de tanımlandığı şekliyle Japon İmparatoru Dönemi takviminin kullanılacağını belirtir.
Korea9Kore Tangun Dönemi takviminin ( ) 4 No’lu Kore Kanun Tasarısı’nda tanımlandığı şekliyle kullanılacağını belirtir.
None10Hiçbir takvimin kullanılmaması gerektiğini belirtir.
Saka11Hindistan Takvim Reformu Komitesi tarafından açıklanan, Hint Efemeris ve Denizcilik Almanakının bir parçası olarak Saka Dönemi takviminin kullanılacağını belirtir.
Taiwan12Çin Ulusal Standardı CNS 7648 tarafından tanımlandığı şekliyle Tayvan takviminin kullanılacağını belirtir.
Thai13Kraliyet Gazetesi BE 2456’da (MS 1913) HM Kral Vajiravudh’un (Rama VI) Kraliyet Kararnamesi ve Başbakan Phibunsongkhram’ın (MS 1941) kararnamesi ile tanımlandığı şekliyle Tayland takviminin yılın tarihinde başlayacağını belirtir. Gregoryen 1 Ocak ve sıfır yılını MÖ 543 Gregoryen yılıyla eşleştirmek için kullanılacaktır.

Ayrıca bakınız